Суспільна одержимість густими пухнастими віями бере початок ще в Стародавньому Єгипті: існують докази, що заради виразного драматичного погляду жінки застосовували кольорові суміші, олії, мазі та різноманітні гребінці й щіточки. Перші спроби нарощування вій датуються XVIII століттям: задокументовано, що жінки приклеювали вії (як справжні, так і штучні) до лінії росту на повіках. На щастя, сьогодні існує безліч способів здобути вії, про які ви мрієте. Один із них – обрати сироватку для вій RevitaLash® Advanced, яка оздоровлює та зміцнює вії, надає їм драматичного об’єму й довжини, і підходить навіть для тих, хто носить штучні/нарощені вії. Звісно, вже традиційним є нанесення туші для вій – сьогодні це класика, буденність. І хоча після епохи Стародавнього Єгипту минули тисячоліття й косметичні процедури докорінно змінилися, наша людська фізіологія лишилася незмінною – зокрема, й цикл росту вій. Перш ніж вдаватися до недешевих процедур чи приписувати собі діагноз «Випадіння вій», важливо дізнатися й зрозуміти, що таке життєвий цикл вії – цієї малесенької, але такої важливої й цінної волосинки.
На кожному оці людини в середньому 150-200 вій на верхній повіці й 75-100 на нижній. Довжина, товщина, густота й колір вій – це індивідуальні, генетично обумовлені характеристики. Проте, незалежно від індивідуальних особливостей, у всіх вії мають певний життєвий цикл, який ділиться на три фази: анаген, катаген і телоген.
Анаген: фаза активного росту
У першій фазі циклу, що називається анаген, вії активно ростуть протягом 30-45 днів. Приблизно 40% ваших вій у будь-який момент часу перебувають у фазі анагену. Кожна вія росте до певної довжини, після чого ріст припиняється.
Катаген: проміжна фаза
Друга фаза циклу – катаген: вія досягла своєї максимальної довжини й перестала рости, а волосяний фолікул стискається й зменшується. Ця фаза триває 2-3 тижні. Якщо вія випаде під час катагену, нова не почне відростати, доки ця фаза не закінчиться.
Телоген: фаза спокою
Фаза відпочинку й випадіння – це телоген, який триває 3-4 місяці. В цей період у волосяному фолікулі починає рости нова волосинка, яка буквально виштовхує стару вію. Тому не варто перейматися через природний процес випадіння вій – старі вії випадають, щоб звільнити місце для нових! Оскільки кожнісінька вія перебуває в різній фазі життєвого циклу, абсолютно нормально, коли щодня випадає кілька вій. Зазвичай повна заміна вії триває 4-8 тижнів.
Щоб вії завжди мали здоровий і красивий вигляд, дотримуйтеся цих простих порад:
• Щодня ретельно видаляйте макіяж
• Уникайте застосування водостійкої туші
• Додайте до щоденного режиму догляду якісну сироватку для вій
• Не смикайте, не вищипуйте, не тріть вії
Готові здійснити свою мрію про розкішні вії? Обирайте наші найкращі
засоби по догляду за віями:
ПРИДБАТИ

ПРИДБАТИ

ПРИДБАТИ

ПРИДБАТИ
*Інформація запозичена з ресурсів NCBI і Lash Resource